Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ-ΓΑΣ Ν.ΑΡΤΑΚΗΣ 74-67
ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Ακόμα πιο κοντά στο στόχο της εισόδου στα playoffs ανόδου βρέθηκε ο ΓΑΣ Βασιλικού μετά τη σημερινή του νίκη απέναντι στον ΓΑΣ Ν.Αρτάκης με 74-67, καθώς πλέον απέχει 2 νίκες από τις ομάδες που ακολουθούν ενώ βρίσκεται μόλις μια νίκη πίσω από την κορυφή.

Ο ΓΑΣ Βασιλικού παρέμεινε στη 2η προνομιούχο θέση κερδίζοντας σήμερα με 74-67 σε ένα καλό ματς μεταξύ δύο ομάδων που προσπάθησαν για το καλύτερο δυνατό.

Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα 9 πόντων στο ημίχρονο (42-33) και έκλεισαν την τρίτη περίοδο μπροστά στο σκορ με 54-43.

Η ομάδα της Αρτάκης προσπάθησε να επιστρέψει στο τελευταίο δεκάλεπτο χωρίς όμως να τα καταφέρει, με τους παίκτες του Γεωργίου να παίρνουν μία σημαντική νίκη.

Πρώτος σκόρερ για τον ΓΑΣ Βασιλικού ο Καρυστινός με 24 (4) πόντους που πραγματοποίησε μία εξαιρετική εμφάνιση και από τον ΓΑΣ Ν. Αρτάκης ο Τσοκάνης με 19 (3) πόντους.

Διαιτητές: Χατζής-Αποστόλου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-21, 19-12, 12-10, 17-24.

ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Γεωργίου): Περικλέους, Βεκρής 2, Καρυστινός 24 (4), Καψούλης 10, Κόκκορης 11 (3), Μαντάς 2, Γιάνναλος, Μπέλλος 6, Κικίδης 11 (1), Κατσαρός, Ψαριανός, Αναστασίου 9 (1).

ΓΑΣ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ (Στεφανίδης): Στέφης 8, Κοφινάς 2, Μαρίνος Γ., Καρλής 8, Μαρίνος Φ., Σαράπης 14, Τσοκάνης 19 (3), Χατζητσοπάνης 4, Φλώρος 6, Σπανός 6. Πηγή-stereabasket.gr