ΑΕΚ-ΠΑΟΚ 2-2: Επέστρεψαν από το 2-0 και παρέμειναν στην κορυφή οι Θεσσαλονικείς
ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΑΕΚ και ΠΑΟΚ έμειναν στο 2-2 στην OPAP Arena μετά από απίθανο ματς, για την 4η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League.

Ο ΠΑΟΚ αν και έχανε με 2-0 από την ΑΕΚ κατάφερε να φύγει από το opap arena με τον βαθμό της ισοπαλίας και να παραμείνει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Στη ματσάρα της Νέας Φιλαδέλφειας, ο ΠΑΟΚ αν και βρέθηκε από το 50′ πίσω στο σκορ με 2-0 από την ΑΕΚ, έκανε τη μεγάλη ανατροπή κι αφού αρχικά μείωσε με τον Μπάμπα, στο 90΄ισοφάρισε με τον Οζντόεφ και παρέμεινε στην κορυφή των play offs! Γκατσίνοβιτς και Αμραμπατ τα γκολ της Ενωσης.

Ο ΠΑΟΚ έμεινε όρθιος στην OPAP Arena, καθώς πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας με την ΑΕΚ 2-2. Η Ένωση προηγήθηκε με τους Γκατσίνοβιτς και Άμραμπατ, αλλά ο Μπάμπα και ο Οζντόεφ στο 89′ κατάφεραν να σώσουν την παρτίδα και να μείνουν στην κορυφή της βαθμολογίας.

Οι κιτρινόμαυροι προηγήθηκαν στο 30ο λεπτό με τον Γκατσίνοβιτς. Μετά από μια ωραία ανάπτυξη με τους Γκαρσία και Πινέδα, ο Μεξικανός έστρωσε στον Σέρβο, ο οποίος με πλασέ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Η Ένωση πέτυχε και δεύτερο γκολ στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους. Ο Άμραμπατ με μια ωραία συρτή εκτέλεση φάουλ αιφνιδίασε τον Κοτάρσκι και σκόραρε.

Ο ΠΑΟΚ μείωσε στο 62ο λεπτό με τον Αμπντούλ Ραχμάν Μπάμπα. Σε φάση διαρκείας στα καρέ της Ένωσης ο Κωνσταντέλιας έστρωσε στον Γκανέζο κι αυτός με ωραίο τελείωμα μέσα στην περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Οι δύο ομάδες προσπάθησαν να βρουν ένα ακόμα γκολ για να αλλάξουν την έκβαση του ματς, αλλά υπήρξαν αρκετά σκληρά μαρκάρισματα προς το φινάλε. Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να πάρει τον βαθμό στο τέλος χάρη στο γκολ του Οζντόεφ στο 89′.