ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Διασυλλογικοί αγώνες «1Ο Κύπελλο Ιωάννης Λαζαρίδης»: Μετάλλια κι εμπειρίες για την προαγωνιστική ομάδα 9-12 ετών του Ευβοϊκού Γ.Α.Σ

Οι είκοσι έξι (26) μικροί κολυμβητές-τριες του Ευβοϊκού κολύμπησαν θαυμάσια κερδίζοντας τριάντα δύο (32) μετάλλια συνολικά, πολλές εμπειρίες και γνωριμίες με άλλους συλλόγους.
Διασυλλογικοί αγώνες «1Ο Κύπελλο Ιωάννης Λαζαρίδης»: Μετάλλια κι εμπειρίες για την προαγωνιστική ομάδα 9-12 ετών του Ευβοϊκού Γ.Α.Σ

Με μετάλλια, επιτυχίες και πολλές εμπειρίες επέστρεψε η προαγωνιστική ομάδα (9-10-11-12 ετών) του Ευβοϊκού Γ.Α.Σ. το Σάββατο 4 Ιουνίου από το Λουτράκι, που συμμετείχε στους διασυλλογικούς αγώνες «1Ο Κύπελλο Ιωάννης Λαζαρίδης» που διοργάνωσε ο Α.Ο. Ποσειδώνας Λουτρακίου και συμμετείχαν πολλές ομάδες των Αθηνών αλλά και της περιφέρειας.

Οι είκοσι έξι (26) μικροί κολυμβητές-τριες του Ευβοϊκού κολύμπησαν θαυμάσια κερδίζοντας τριάντα δύο (32) μετάλλια συνολικά, πολλές εμπειρίες και γνωριμίες με άλλους συλλόγους.

Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές-τριες που αγωνίστηκαν και στους προπονητές τους Νιάχου Νότα και Ζαφειρίου Μαρία.

Αναλυτικά:

9 ετών

1. ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΙΚΑ 2η στα 50 ύπτιο, 3η στα 100 ελεύθερο
2. ΚΟΥΛΟΥΡΙΔΗ ΑΡΙΑΔΝΗ 3η στα 50 πρόσθιο
3. ΛΙΟΠΥΡΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 3ος στα 50 πεταλούδα ,6ος στα 50 πρόσθιο
4. ΤΡΙΜΙΝΤΖΙΟΣ ΑΛΕΞ/ΔΡΟΣ 1ος στα 100 ελεύθερο, 2ος στα 50 ελεύθερο
5. ΤΡΙΜΙΝΤΖΙΟΣ ΑΛΕΞ/ΔΡΟΣ 1ος στα 100 ελεύθερο, 2ος στα 50 ελεύθερο

10 ετών

1. ΔΕΔΕΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 2ος στα 50-100 πρόσθιο
2. ΓΛΩΣΣΙΩΤΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ 3ος στα 50 πεταλούδα
3. ΑΘΑΝΑΤΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 3ος στα 50 πρόσθιο
4. ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 2η στα 50 ύπτιο, 4η στα 50 ελεύθερο
5. Σκυταλοδρομία 4Χ50 ελεύθερο αγόρια 10 ετών 3η θέση με τους Γλωσσιώτης, Κυρτσόπουλος, Αθάνατος, Δέδες

11 ετών

1. ΠΙΓΓΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 2ος στα 50 πεταλούδα, 3ος στα 100-200 ελεύθερο
2. ΒΕΛΕΝΤΖΑ ΣΟΦΙΑ 2η στα 200 ύπτιο, 3η στα 50-100 ύπτιο
3. ΑΚΡΙΩΤΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 3ος στα 200 πρόσθιο, 4ος στα 50 πρόσθιο
4. ΤΡΙΜΙΝΤΖΙΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 1ος στα 50 ύπτιο, 2ος στα 100-200 ύπτιο
5. ΖΟΥΜΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 3η στα 100 ελεύθερο, 4η στα 50 πεταλούδα- 200 ελεύθερο
6. Σκυταλοδρομία 4Χ50 μικτή ομαδική αγόρια 11 ετών 3η θέση με τους Τριμίντζιος Β.-Πίγγος, Ηλιόπουλος, Πολυκαρπίδης

12 ετών

1. ΚΟΤΣΙΦΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 2η στα 50 ελεύθερο, 4η στα 100 ύπτιο
2. ΑΝΩΓΙΑΤΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 3η στα 200 μικτή ατομική
3. ΚΑΡΡΑ ΔΑΝΑΗ 2η στα 50 πεταλούδα ,3η στα 100 πεταλούδα
4. ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ 2η στα 200 πρόσθιο, 3η στα 50-100 πρόσθιο
5. Σκυταλοδρομία 4Χ50 μικτή ομαδική κορίτσια 12 ετών 2η θέση με τις Καρρά, Ευαγγελίδου, Κοτσίφη, Ανωγιάτη Βασιλική.

Συμμετείχαν επίσης με επιτυχία και ατομικά ρεκόρ και οι:

ΘΕΟΦΙΛΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ, ΡΑΖΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ, ΚΑΡΑΝΤΩΝΙΑ ΓΕΩΡΓΙΑ , ΑΝΩΓΙΑΤΗ ΧΑΡΑ, ΑΦΡΑΤΗ ΜΕΛΙΝΑ, ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ.

Ακολουθήστε το evima.gr στο Google News

Διαβάστε όλες τις ειδήσεις για την Εύβοια

Διαβάστε όλες τις τελευταίες ειδήσεις για την Ελλάδα και τον Κόσμο στο evima.gr

ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ ΚΤΕΛ ΕΥΒΟΙΑΣ
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ ΚΤΕΛ ΕΥΒΟΙΑΣ
ΜΠΑΣΟΥΚΟΣ
ΤΣΩΚΟΣ