Εύβοια – Μπάσκετ: Μεγάλη νίκη για τον Αστέρα Αλιβερίου
ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Αίαντας Αυλίδας-Αστέρας Αλιβερίου 62-75

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για τον Αστέρα Αλιβερίου που πέρασε νικηφόρα από το κλειστό της Αυλίδας κερδίζοντας τον Αίαντα με 62-75, παραμένοντας στο γκρουπ των πρωτοπόρων.

Μετά το πρώτο 10λεπτο που οι δύο ομάδες πήγαιναν κοντά στο σκορ, ο Αστέρας Αλιβερίου με δύο τρίποντα των Μεϊντάνη και Κεράτσα και πόντους των Ιωάννου Ε. και Βογιατζή ξέφυγε στο ημίχρονο με 30-41.

Ανάλογη και η συνέχεια, με τους φιλοξενούμενους που είχαν στον πάγκο τους τον Ζαχ. Βογιατζή, να διευρύνουν τη διαφορά φτάνοντας στη νίκη με 62-75.

Από τον αγώνα αποβλήθηκαν στο 15′ από τους διαιτητές οι Αργυρός και Ιωάννου Ε. μετά από φάουλ που έκανε ο παίκτης των γηπεδούχων και του διαπληκτισμού που ακολούθησε.

Διαιτητές: Αρτσίτας-Αποστόλου Αντ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-19, 30-41, 39-57, 62-75.

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ (Σάλιαρης): Χατζηϊωάννου 3 (1), Δημηρόπουλος 13, Μαλισιόβας 16, Κουτής 8 (1), Κατσαρός 9 (1), Αργυρός Στ., Κεραμάρης 7 (1), Μπάμπουρας 1, Καραπετάκος, Αχματιώτης 5 (1).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ (Βογιατζής): Μεϊντάνης 8 (1), Μοιρώτσος, Καψούλης 23 (2), Μάστορης Ι., Κεράτσας 10 (2), Ιωάννου Φ. 12, Μάστορης Κ., Ιωάννου Ε. 7, Βογιατζής Παντ. 15 (2), Λιουμπένοβ.