ΕΥΒΟΪΚΟΣ Γ.Α.Σ συμμετείχε με 11 αθλητές στην Ημερίδα Στίβου στο ΣΕΦ
ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Σήμερα Κυριακή 16/2/2020 στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας έγινε Ημερίδα Στίβου στην οποία ο Σύλλογος μας  ΕΥΒΟΪΚΟΣ Γ.Α.Σ συμμετείχε με 11 αθλητές. Το πρωί τη 1η θέση κατέκτησε στο μήκος Κ16 η ΘΕΤΙΔΑ ΓΑΡΑΝΤΖΟΓΙΑΝΝΗ  με ατομικό ρεκόρ 5.05μ, τη 3η θέση στα 60 με εμπόδια Κ16 κατέκτησε η ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗ ΕΥΘΥΜΙΑ με ατομικό ρεκόρ 9.44’’. Τη 5η θέση στα 60μ Κ16 κατέκτησε η ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ με χρόνο 8.44’’ που αποτελεί νέο της ατομικό ρεκόρ.

Το απόγευμα τη 1η θέση στα εμπόδια στη κατηγορία Κ18 πήρε ο ΜΠΡΟΥΖΟΣ ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ με ατομικό ρεκόρ 8.61’’, ατομικό ρεκόρ και για τον ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗ ΣΤΑΜΑΤΗ που κατέκτησε την 6η  θέση στο άλμα τριπλούν με επίδοση 12.70μ. Ατομικά ρεκόρ έκανε και ο ΝΤΑΡΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΣ τόσο στα 200μ με 24.50’’ όσο και στα 60μ με 7.46’’. Στα 60μ έτρεξε και ο ΦΡΑΝΤΖΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ με επίδοση 7.35’’, στο τριπλούν ο ΑΚΡΙΩΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ με επίδοση 12.26μ, στο ίδιο αγώνισμα η ΜΠΑΡΙΤΑ ΕΛΕΝΗ έκανε 10.33μ, η ΜΠΕΤΣΑ ΓΕΩΡΓΙΑ έτρεξε τα 60μ εμπόδια σε χρόνο 10.40’’ και η ΡΗΓΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΝΑ στην 1η της κούρσα στα 200μ έκανε 28.87’’.Τους αθλητές συνόδευαν οι προπονητές του Συλλόγου μας ΓΑΡΑΝΤΖΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΕΤΡΟΣ, ΣΦΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ και ΜΑΚΡΗ ΕΦΗ.