Ο Ηρακλής Ψαχνών επικράτησε του Αλμυρού Βόλου
ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Για την 5η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής

Ο Ηρακλής Ψαχνών επικράτησε του Αλμυρού Βόλου 2-0, για την 5η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο τρίτο λεπτό όταν μετά από εκτέλεση φάουλ απ’ τα πλάγια του Μπαλαμπάνη, ο Καραντάκης με κεφαλιά από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Τρία λεπτά μετά ο Αλμυρός απείλησε με ισοφάριση με σουτ του Κοντοβά, το οποίο απέκρουσε ο Ντουμάνης, ενώ στην επαναφορά ο Καραλούλης προσπάθησε να πάρει την κεφαλιά, υπό την πίεση του Ζουλιώτη που παραχώρησε κόρνερ. Ο ‘γηραιός’ σε γενικές γραμμές έδειχνε να πατάει καλύτερα, με τους γηπεδούχους όμως να έχουν ακόμη μια καλή στιγμή στο 43′ όταν μετά από εκτέλεση φάουλ απ’ τον Κουτσούκη η μπάλα έφτασε στον Θεοδωρόπουλο ο οποίος σούταρε, η μπάλα κόντραρε σε σώματα αμυνομένων και έφτασε και πάλι στον Θεοδωρόπουλο, ο οποίος σούταρε ξανά και ο Ντουμάνης σωτήρια απέκρουσε με το ένα χέρι και παραχώρησε κόρνερ. Στην επανάληψη η ομάδα του Βόλου μπήκε δυνατά και είχε ακόμη 1-2 καλές στιγμές για την ισοφάριση (πιο χαρακτηριστική μια κεφαλιά του Κατσαβριά στο 62′ με τον Ντουμάνη για ακόμη μια φορά να αντιδρά αποτελεσματικά), όμως ο Ηρακλής ήταν αυτός που έφτασε ξανά στο γκολ, ‘σφραγίζοντας’ ουσιαστικά το ‘διπλό, όταν μετά από γύρισμα του Λάμπρου προς τον Βεζιρτζόγλου, εκείνος ψύχραιμα απ’ το ύψος της μικρής περιοχής με πλασέ διπλασίασε τα γκολ της ομάδας της Εύβοιας, στο 77′. Αρκετά παράπονα απ’ τη διαιτησία είχαν οι γηπεδούχοι, στο β’ μέρος, ζητώντας σε δύο περιπτώσεις πέναλτι.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κουτρομάνος (Καρδίτσας)/Παπαλίτσας (Καρδίτσας)-Καλογριανίτης (Καρδίτσας), παρατηρητής: Κρητικός (Θεσσαλίας).

ΓΚΟΛ: 3′ Καραντάκης, 77′ Βεζιρτζόγλου.

ΑΛΜΥΡΟΣ ΒΟΛΟΥ (Θάνος Θεοδώρου): Φλίγκος, Παπαεμμανουηλίδης, Μιχόπουλος, Πλαβός, Κυριάκος, Κόκκας (72′ Αλαμάνης), Βαγενάς (60′ Λάμπος), Θεοδωρόπουλος, Κουτσούκης (60′ Μυργιώτης), Κοντοβάς, Καραλούλης (60′ Κατσαβριάς).

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ (Θανάσης Μεθενίτης): Ντουμάνης, Ζουλιώτης, Μπαλαμπάνης, Μπατζέλης, Σπανός, Ρεπετσάς, Σταματάκος, Σπυράκης, Καραντάκης, Βεζιρτζόγλου, Τσούτσης. Έπαιξαν και οι Π.Λ. Σκριβάνος, Λάμπρου, Γεωργίου, Ρεσβάνης, Ζαχαριάς.

Πηγή: eviasports.gr