Πέμπτη σερί νίκη για τον Ερμή Σχηματαρίου – Ψυχικό-Ερμής Σχηματαρίου 86-92
ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Ο Ερμής ήταν καλύτερος σε όλο τον αγώνα, είχε διαρκώς το προβάδισμα στο σκορ

Ασταμάτητος ο Ερμής Σχηματαρίου, πέτυχε την 5η συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα της Α2, κερδίζοντας αυτή τη φορά εκτός έδρας το Ψυχικό με 86-92, σε ένα αγώνα που χρειάστηκε και η 5λεπτη παράταση για να προκύψει νικητής!

Ο Ερμής ήταν καλύτερος σε όλο τον αγώνα, είχε διαρκώς το προβάδισμα στο σκορ, όμως ένα ”νεκρό” διάστημα προς το τέλος της κανονικής διάρκειας έδωσε το δικαίωμα στο Ψυχικό να επιστρέψει στη διεκδίκηση της νίκης και να οδηγήσει τελικά τον αγώνα στην παράταση (79-79).

Εκεί, οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι και πιο ψύχραιμοι, προηγήθηκαν με 79-84 και έφτασαν δίκαια στη νίκη με 86-92, έχοντας για κορυφαίο για μια ακόμα αγωνιστική τον Μπράιαντ που πέτυχε 34 πόντους!

Διαιτητές: Λιότσιος-Αναστόπουλος-Σπυρόπουλος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-21, 39-38, 58-65, 79-79 (καν. διάρκεια), 86-92 (παράταση-τελ. αποτέλεσμα).