Πρόωρος αποκλεισμός στο τουρνουά του Ριάντ για τον Στέφανο Τσιτσιπά
ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Στέφανος Τσιτσιπάς: Ο Έλληνας τενίστας ηττήθηκε 2-0 σετ (6-4, 6-4) από τον Κάμερον Νόρι, στο Diriyah Tennis Cup.

Αποκλεισμός… με το καλημέρα για τον Στέφανο Τσιτσιπά στο τουρνουά επίδειξης του Ριάντ, όπου στο πρώτο του ματς γνώρισε την ήττα με 2-0 από τον Κάμερον Νόρι, μένοντας εκτός συνέχειας στο μονό του Diriyah Tennis Cup.

Στην ανεπίσημη, αλλά πλουσιοπάροχη (ο νικητής θα πάρει 1 εκατ. δολάρια) διοργάνωση της πρωτεύουσας της Σαουδικής Αραβίας, ο Έλληνας πρωταθλητής ηττήθηκε με straight sets από τον Νόρι το βράδυ της Πέμπτης (8/12) και παρότι κατέβηκε ως το νο1 του ταμπλό δεν θα συνεχίσει.

Ο Βρετανός Νόρι (νο14 στον κόσμο) χρειάστηκε μόλις 71 λεπτά αγώνα για να επικρατήσει με 6-4, 6-4 και να προκριθεί στους ημιτελικούς, όπου θ΄ αντιμετωπίσει το νικητή της αναμέτρησης ανάμεσα στον Τέιλορ Φριτς και στον Χούμπερτ Χούρκατς.