![Ιερέας πήγε για…..χιονοπόλεμο σε χωριό της Εύβοιας (εικόνες)](https://www.evima.gr/wp-content/uploads/2024/01/setta-iereas-2.jpg)
Ιερέας πήγε για…..χιονοπόλεμο σε χωριό της Εύβοιας (εικόνες)
Ο πατήρ Δημήτριος θυμήθηκε τα παιδικά του χρόνια και πήγε για ...... χιοπόλεμο.Για άλλη μια χρονιά η Σέττα Ευβοίας σκεπάστηκε με χιόνι και έτσι ο ιερέας του χωριού βρήκε την ευκαιρία να θυμηθεί τα παιδικά του χρόνια!
Ο πατήρ Δημήτριος Αργύρης, θυμήθηκε τα παιδικά του χρόνια και πήγε για …… χιοπόλεμο.
Όπως ο ίδιος είπε στο evima.gr: «Θυμάμαι εκείνη το εποχή της αθωότητας που κάναμε παιχνίδια τα ποιο απλά πράγματα και περιμέναμε πως και πως να χιονίσει . Θυμάμαι πως όταν χιόνιζε στα μάτια μας το χωριό μεταμορφωνόταν σε πεδίο πολέμου χιονοπόλεμου , έτσι λοιπόν και τώρα ας γίνουμε για λίγο παιδιά ελάτε να παίξουμε με το χιόνι ελάτε για λίγο να ξεχάσουμε την ρουτίνα και να αφεθούμε στην παιδική ανεμελιά».
Πάντα απλός o πατήρ Δημήτριος έγινε για λίγο παιδί και απόλαυσε τα χιόνια στην όμορφη Σέττα!
Εικόνες
![](https://www.evima.gr/wp-content/uploads/2024/01/seta-iereas.jpg)
![](https://www.evima.gr/wp-content/uploads/2024/01/seta-iereas-1.jpg)
Ακολουθήστε το evima.gr στο Google News
Διαβάστε όλες τις ειδήσεις για την Εύβοια
Διαβάστε όλες τις τελευταίες ειδήσεις για την Ελλάδα και τον Κόσμο στο evima.gr