Μόνο στην κορυφή παραμένει το Μαρμάρι
ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Το Μαρμάρι νίκησε 1-0 την Προποντίδα, στο ντέρμπι κορυφής της δέκατης τέταρτης αγωνιστικής του νοτίου ομίλου της Β’ Τοπικής.

Ιδιαίτερα αμφίρροπο και με ένταση το ντέρμπι στο γήπεδο της Καρύστου, που φαινόταν να οδεύει σε ‘λευκή’ ισοπαλία. Ο ΑΟΜ τελικά έφτασε στη νίκη, που τον άφησε μόνο στην κορυφή (και στο +3 από την Προποντίδα), χάρις στο εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Παπουτσή στις καθυστερήσεις (για τον καταλογισμό του διαμαρτυρήθηκαν οι φιλοξενούμενοι και ο αγώνας διακόπηκε για 10-15 λεπτά). Από τους γηπεδούχους αποβλήθηκαν ο Χατζηαράπης (70′: για διαμαρτυρία) και ο Καλογερίδης (μετά το τέλος του αγώνα) και από την ομάδα της Χαλκίδας ο προπονητής της Κώστας Σταματίου (75′: για διαμαρτυρία).

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τουλούμης/Ιωάννου Α.-Αντωνίου Χ.

ΓΚΟΛ: 90’+ Παπουτσής.

ΑΠΟΒΟΛΕΣ: 70′ Χατζηαράπης, Καλογερίδης-75′ Σταματίου.

ΜΑΡΜΑΡΙ (Ηλίας Οικονομίδης): Βασιλάκης, Αγουριδας, Σκούρτας (67′ Μπεζδικιάν), Βασιλειάδης, Φινέτης (26′ Παπουτσής), Δ. Ποδαράς, Χατζηαράπης, Χελιώτης, Τσιλίκης, Σούλας, Φ. Ποδαράς.

ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ (Κώστας Σταματίου): Κουσκούτης, Μωραΐτης, Αθανασίου, Τσιαρβούλας, Αλ. Συνοδάκης, Σταθόπουλος (75′ Κυτίνος), Γ. Παπακωνσταντίνου, Κατσαρής (56′ Τσιαμπαλής), Παλαιολόγος, Γκιόσι, Στούπας.