Δίπλα δίπλα κάθισαν στην παρουσίαση του ευρωψηφοδελτίου του ΣΥΡΙΖΑ ο πρόεδρος του κόμματος Στέφανος Κασσελάκης και ο Αλέξης Τσίπρας.
«Σήμερα είναι η δική σας μέρα! Γεια σου Αλέξη» είπε ξεκινώντας την παρουσίαση ο Στέφανος Κασσελάκης, χαιρετώντας από τη σκηνή τον Αλέξη Τσίπρα. Στη συνέχεια πήρε την θέση του δίπλα στον Αλέξη Τσίπρα.
![Στέφανος Κασσελάκης Αλέξης Τσίπρας](https://www.enikos.gr/wp-content/uploads/2024/04/tsipras-kasselakis-8-scaled.jpg)
Ο πρώην πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ είχε εγκάρδιο χαιρετισμό και με τον σύζυγο του Στέφανου Κασσελάκη, Τάιλερ ΜακΜπεθ. Ο Αλέξης Τσίπρας χαιρέτισε πολλά από τα στελέχη του ΣΥΡΙΖΑ και έγινε δεκτός στην αίθουσα από τον πρόεδρο της Κοινοβουλευτικής Ομάδας, Σωκράτη Φάμελλο.
![Στέφανος Κασσελάκης Αλέξης Τσίπρας](https://www.enikos.gr/wp-content/uploads/2024/04/tsipras-kasselakis-6-scaled.jpg)
![Στέφανος Κασσελάκης Αλέξης Τσίπρας](https://www.enikos.gr/wp-content/uploads/2024/04/tsipras-kasselakis-7-scaled.jpg)
![Στέφανος Κασσελάκης Αλέξης Τσίπρας](https://www.enikos.gr/wp-content/uploads/2024/04/tsipras-kasselakis-5-scaled.jpg)
![Στέφανος Κασσελάκης Αλέξης Τσίπρας](https://www.enikos.gr/wp-content/uploads/2024/04/tsipras-kasselakis-4-scaled.jpg)
![Στέφανος Κασσελάκης Αλέξης Τσίπρας](https://www.enikos.gr/wp-content/uploads/2024/04/tsipras-kasselakis-3-scaled.jpg)
![Στέφανος Κασσελάκης Αλέξης Τσίπρας](https://www.enikos.gr/wp-content/uploads/2024/04/tsipras-kasselakis-1-scaled.jpg)