ΕΠΑΛ Αλιβερίου: Σήκωσαν την κούπα τα κορίτσια της ομάδας στο γυναικείο ποδόσφαιρο (pics)
ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Ασταμάτητα τα κορίτσια από το Αλιβέρι απέναντι στο 1ο ΓΕΛ Χαλκίδας

Εχθές Τρίτη 12 Απριλίου πραγματοποιήθηκε ο τελικός των Λυκείων στο γυναικείο ποδόσφαιρο στο Πάρκο του Λαού με το ΕΠΑΛ Αλιβερίου να σηκώνει την κούπα, καθώς επικράτησε του 1ου ΓΕΛ Χαλκίδας 5-0.

Το λύκειο του Αλιβερίου έδειξε από νωρίς τις προθέσεις του, καθώς το πρώτο ημίχρονο έληξε 4-0 με το πρώτο γκολ να σημειώνεται από πέναλτι, ενώ στο β ημίχρονο το ΕΠΑΛ κατάφερε να σκοράρει άλλη μία φορά και να ολοκληρώσει τον αγώνα με το εντυπωσιακό 5-0.

Η ομάδα του 1ου ΓΕΛ Χαλκίδας έκανε κι εκείνη την προσπάθειά της, όμως  τα κορίτσια από το Αλιβέρι ήταν ασταμάτητα.

Μετά το τέλος του αγώνα, όλα τα κορίτσια πήραν αναμνηστικά διπλώματα για τη συμμετοχή τους στο τουρνουά.