![Στο Ζάππειο ο Τσαπουρνιώτης για την παράδοση πυροσβεστικών οχημάτων](https://www.evima.gr/wp-content/uploads/2022/02/ae1c4dac-bbe9-4ea6-9fc2-f45a668b3a40.jpeg)
Στο Ζάππειο ο Τσαπουρνιώτης για την παράδοση πυροσβεστικών οχημάτων
Πραγματοποιήθηκε η τελετή για την παράδοση της προσφοράς από τους Ahepa δύο σύγχρονων πυροσβεστικών οχημάτων για τα κλιμάκια των Δήμων της Βόρειας Εύβοιας.Στο Ζάππειο παρευρέθηκε σήμερα Πέμπτη 24, Φεβρουαρίου ο δήμαρχος Μαντουδίου λίμνης Αγίας Άννας.
«Μια θλιβερή ημέρα η σημερινή για την παγκόσμια ιστορία.Αποδεικνύεται ότι η ειρήνη είναι πολύτιμο αγαθό!!Σε αυτή την δύσκολη ημέρα για όλους μας παραβρέθηκα το πρωί στο Ζάππειο Μέγαρο όπου πραγματοποιήθηκε η τελετή για την παράδοση της προσφοράς από τους Ahepa δύο σύγχρονων πυροσβεστικών οχημάτων για τα κλιμάκια των Δήμων της Βόρειας Εύβοιας.
![](https://www.evima.gr/wp-content/uploads/2022/02/dc025ab7-cf53-4a0d-8f72-599fee40a76a.jpeg)
Τέλος σήμερα ξεκίνησε η πίστωση των χρημάτων στους δικαιούχους επιχειρηματίες που υπέστησαν ζημιές από την καταστροφική πυρκαγιά.
Η συνεργασία όλων και η επιμονή του υπουργού παρά τώ πρωθυπουργώ Χρήστου Τριαντοπουλου έφερε το επιθυμητό αποτέλεσμα,ήδη δέκα δικαιούχοι έχουν δει χρήματα στους λογαριασμούς τους», σημείωσε ο Γιώργος Τααπουρνιώτης.
Ακολουθήστε το evima.gr στο Google News
Διαβάστε όλες τις ειδήσεις για την Εύβοια
Διαβάστε όλες τις τελευταίες ειδήσεις για την Ελλάδα και τον Κόσμο στο evima.gr